-DEVA Partisi kurucu üyesi disipline sevk edildi

0
602

DEVA Partisi, partinin Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım’ın kesin ihraç istemiyle Genel Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Yıldırım, Ali Babacan’ın Anayasa’nın ilk dört maddesinin tartışılabileceğini söylemesini sert bir dille eleştirmişti.

Trabzon’da 18 Şubat günü basın toplantısı yapan DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım, Genel Başkan Ali Babacan’a ve parti politikalarına yönelik eleştirilerde bulunmuş Babacan’ın HDP ile görüşmesini ve Anayasa hakkındaki söylemlerini de eleştirmişti.

Siyasi gözlemciler, kurucular kurulu üyesi Musa Malik Yıldırım’ın bu eleştirmesinden sonra, partiden İhraç edilme talebi, DEVA partisinin bölücü hain örgütün siyasi uzantısına duyduğu sempatinin ve aynı görüşte olduğunun göstergesi olarak niteledi.

KESİN İHRACI İSTENDİ

DEVA Partisi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Yıldırım’ın DEVA Partisi’nin tüzel kişiliği ve organları ile Genel Başkan Ali Babacan’ı hedef alan açıklamalarının “iftira, karalama, tezyif, tahkir ve küçük düşürme mahiyeti taşıdığı, bunun da kesin çıkarmayı gerektiren fiillerden sayıldığı” belirtildi.

Disipline sevk maddelerinin de yer aldığı açıklamada, “Bu çerçevede, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından, Parti Tüzüğümüze aykırı söz ve eylemleri sebebiyle, Musa Malik Yıldırım’ın tedbirli olarak kesin ihraç istemi ile Genel Merkez Disiplin Kuruluna sevki kararlaştırılmıştır” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz