-Kalaycı; “Torosların Yiğit Evlatları, Soros’cuların Peşinden Gitmez”

0
551

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları, doğrultusunda geçtiğimiz hafta Konya’da Halkapınar, Ereğli, Hadim, Taşkent, Çumra, Güneysınır, Karapınar, Emirgazi ilçelerinde başlayan, “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantılarına bu hafta sonu da devam edildi.
Cumartesi günü saat 13.00’de, Bozkır ve Ahırlı ilçelerini kapsayan toplantı ardından, saat 18.00’de ise Seydişehir ve Yalıhüyük ilçelerini kapsayan toplantı yapıldı.
Toplantılarda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, il başkanı Remzi Karaarslan, MYK Üyeleri, ilçe başkanları ve parti yöneticileri katıldı.
Geçtiğimiz hafta programlarda yer alan Konya Milletvekili Esin Kara ise Yurt dışı programı nedeniyle katılamadı.
Toplantılara yoğun ilginin olması dikkat çekerken, muhtarlar, ziraat odası başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri yanı sıra, kalabalık bir vatandaşın katıldığı gözlerden kaçmadı.
Salonda yapılan konuşma ve soruların cevaplanması ardından ilçelerde vatandaşların yoğun olduğu yerlere ziyaretler yapıldı.
Program boyunca Vatandaşların şikayet ve ihtiyaçlarını tek tek not alan, aydınlatıcı bilgiler veren ve soruları cevaplayan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı;  “Torosların yiğit evlatları, Soros’cuların arkasından gitmez” dediği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Çok Kıymetli Hemşehrilerim,
Muhterem Dava Arkadaşlarım,
Basınımızın Değerli Temsilcileri,
“Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” temalı ilçe toplantımıza hoş geldiniz diyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.
Öncelikle, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in selam ve muhabbetlerini sizlere iletmek istiyorum.
Bugün Bozkır’da olmanın ve siz değerli hemşehrilerimle biraraya gelmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Allah’ın selamı üzerinize olsun, hepinizi hürmetle selamlıyorum.
Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak aziz milletimizle buluşmaya, konuşmaya, dertleşmeye yüksek bir hedefle devam ediyoruz. İlçe İlçe Anadolu’yu dolaşıyoruz, adım adım 2023’e yürüyoruz.
Biz Türk milletinin umudu, Türkiye’nin korkusuz gücü Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim maksadımız halistir, mazimiz temizdir, hedeflerimiz ise büyüktür. Vazgeçilmez hazinemiz vatan ve millet sevgisidir.
Biz siyaseti, milletin huzur ve refahının teminine yönelik politikalar geliştirilmesinin yolu olarak görmekteyiz. Mücadelemiz ve inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir.
 Biz Cumhur ittifakıyız. Bizim tarafımız Türkiye’dir, Türk milletidir. Daha güçlü bir Türkiye amacımızdır. Daha müreffeh bir millet gayemizdir. Daha kudretli bir devlet gayretimizdir. Gönüllerinde vatan, millet ve bayrak sevgisi, kalplerinde Allah aşkı bulunan her insanımızla aynı parlak geleceğin taliplisi ve takipçisiyiz.
Değerli Hemşehrilerim,
Tüm dünyayı her alanda derinden etkileyen salgın ve bu yıl Şubat ayında başlayan Ukrayna-Rusya savaşı, küresel ekonomide büyük tahribata yol açmıştır. Başta enerji olmak üzere emtia fiyatlarında anormal artışlar meydana gelmiştir.
Dünya Bankası verilerine göre, fiyatlar son iki yılda doğal gazda yaklaşık 10 kat, kömürde 5 kat, petrolde 4 kat, gübrede 4 kat, ay çiçek yağında 3 kat artmıştır.
Başta Avrupa ülkelerinde enerji ve temel gıda ürünlerine ulaşım zorlaşmış, un, makarna, şeker, ay çiçek yağı gibi gıda ürünleri satışlarına kilo sınırlaması getirilmiştir.
Ülkemizde, küresel fiyat artışlarının yanısıra döviz kurlarındaki artışlar enflasyonu körüklemektedir. Hayat pahalılığı insanımızın geçim standartlarını olumsuz etkilemektedir. Hükümet bir yandan enflasyondaki tırmanışın engellenmesi ve dövizdeki suni yükselişin durdurulması amacıyla tedbirler alırken, bir yandan da gelir artırıcı politikalarla vatandaşlarımızın enflasyona ezdirilmemesini amaçlamaktadır.
Son günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız yine müjdeler vermiştir. Bazıları şöyledir.
Sert ekmeklik buğday alım fiyatının pirim desteğiyle birlikte, ton başına 7 bin 50 lira; arpa alım fiyatının ton başına 6 bin lira olarak açıklanması çiftçilerimizi sevindirmiştir.
Yeni yıldan itibaren 5,3 milyon kamu görevlimizin ek gösterge artışından yararlanacak olması hem sevindirici bir gelişme hem de geçim standartlarını yükseltici bir hamledir.
Sağlık personelinin özlük haklarında önemli ölçüde iyileşmeyi sağlayacak kanın teklifini dün Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul ettik, önümüzdeki hafta İnşallah yasalaşacaktır.
Ayrıca, emeklilerin ve kamu çalışanlarının aylıkları 1 Temmuz’da %40 civarında artacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, emeklilerin, çalışanların, esnafın, çiftçinin ve tüm vatandaşlarımızın gelirini artıran ve mali yüklerini azaltan her karara destek veriyoruz.
Ülkemizde döviz kurlarında yaşanan artışlar ekonomik gerçeklerle bağdaşmamaktadır.
Türkiye ne zaman atağa geçse ne zaman bölgesel ve küresel meselelerde öne çıkıp sivrilse gecikmeksizin siyasi, diplomatik ve ekonomik operasyonlar birbiri ardına sökün etmektedir.
Döviz baronları, faiz lobisi yine devrededir, fırsatçılar, işbirlikçiler faaldir. Türkiye “kur, faiz, enflasyon” şeytan üçgeninde boğulmaya çalışılmaktadır.
Bakınız, Türkiye’nin risk primi 800 puanın üzerinde gösterilmektedir. Bu ne demek? Türkiye “çok riskli”, “kredibilitesi yok” demek olup, dış borçlanma maliyetimiz artırılmaktadır.
Halbuki, Türkiye borçluluk oranları bakımından benzer ülke ortalamalarının oldukça altında, düşük bir riskliliğe sahiptir. Ayrıca Türkiye en zor dönemlerde bile borcunu aksatmamış, hatta Osmanlı’dan kalan borçları ödemiş bir ülkedir.
Buna karşılık dış borçları bizden daha fazla olan ve birçok defa borçlarını ödeyemez hale düşen Yunanistan’ın risk primi 171 olarak gösterilmektedir. Bu nasıl değerlendirmedir?
Belli ki Türkiye’ye karşı ekonomiyle ilgisi olmayan bir değerlendirme yapılmaktadır.
Aranızda esnaf ve ticaretle uğraşan hemşehrilerim var. Soruyorum, borcunu düzenli ödeyenin mi, yoksa ödemeyenin mi kredibilitesi yüksek olur?
Türkiye’nin yatırım, üretim ve ihracat seferberliğini engellemek isteyen, eş zamanlı olarak borç ödeme kabiliyetinde zaaf oluşturmayı amaçlayan kötü niyetli bir tertip söz konusudur. Her şeye rağmen Türkiye büyüyen ve güçlenen bir ülkedir. Makine-teçhizat yatırımları iki buçuk yıldır çift haneli büyümektedir. Sanayi üretimi sürekli yüksek oranda artmaktadır.
İhracatçılarımız her ay rekorlar kırmaktadır. Turizm gelirimiz bu yılın üç ayında 5,5 milyar dolarla rekor kırmış olup, yıllık 35 milyar dolar hedefini İnşallah aşacaktır.
Yerli ve milli enerji alanında büyük bir atılım yapılmaktadır. En fazla dışa bağımlı olduğumuz enerjide ithalatımız azalacaktır. Yenilenebilir enerji yatırımları sayesinde bir yılda 7 milyar dolarlık enerji ithalatının önüne geçilmiştir.
 Başta Konya Karapınar GES olmak üzere yeni enerji yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte bu rakam daha da artacaktır. Karadeniz’de keşfettiğimiz 540 milyar m3 doğal gaz rezervimizin de 2023 yılında kullanılmaya başlanmasıyla, enerji ithalatında daha da azalma olacaktır.
Ülkemizde milli teknoloji hamlesi kapsamında yerli ve milli üretimi artırma, stratejik alanlarda dışa bağımlılığı azaltma yönünde politikalar uygulanmaktadır. Türkiye özellikle yerli ve milli savunma sanayinde zirvededir.
Milli otomobilimiz TOGG ve insansız savaş uçağımız Kızılelma yakın zamanda Türk milletine büyük bir gurur daha yaşatacaktır.
Değerli Hemşehrilerim,
Türkiye terörle amansız bir mücadele halindedir. Artık terörün sonuna yaklaşılmaktadır. Yurt içinde teröristlerin kaçacak ve sığınacak yeri artık kalmamıştır.
Nisan ayında başlatılan Pençe-Kilit Harekâtı ile Irak’ın kuzeyindeki terör barınakları yerle bir edilmiş, yüzlerce terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu şerefsizlerin sonu gelmiştir.
Suriye’nin kuzeyinde de terör eylemlerinde bir artış görülmektedir. Sınırlarımızın hemen ötesindeki zehirli yılanların başının koparılması hakkımızdır, hukukumuzdur, haysiyetimizin gereğidir.
Bölgeye yönelik yeni bir harekat mecburiyet haline gelmiştir. Bir gece ansızın gireceğiz. Teröristler her neredeyse başlarını ezeceğiz.
Kahraman güvenlik güçlerimize Allah yardım etsin. Gazamız şimdiden mübarek olsun.
Yunanistan kaşınmaktadır. Akdeniz ve Ege’de gerilimi tırmandırmakta, ateşle oynamaktadır.      ABD’nin Yunanistan’da kurduğu 9 askeri üs milli güvenliğimize tehdittir. Türkiye’ye gözdağı verilmektedir.
Türk milletinin bekası tarihin her döneminde titizlikle korunmuştur. Hiç kimseden korkumuz yoktur. Türk milleti varlığını ne pahasına olursa olsun savunacaktır.
Ege’de boğulmak isteyen hiç durmasın çıksın karşımıza. Türk milleti hakkından vazgeçmez, egemenlik haklarını çiğnetmez, sorulacak hesabı da hiçbir mihrakın yanına bırakmaz. Biz 12 adayı unutmadık, bir gün asıl sahibine geçeceği günleri de mutlaka göreceğiz.
Görüyorsunuz etrafımız fitne kuşatması altındadır. Türkiye’nin var oluş mücadelesi bir yandan terör örgütüyle, diğer yandan emperyalizme piyonluk yapan Yunanistan vasıtasıyla engellenmek istenmektedir.
Türkiye pek çok cephede kararlı, dengeli ve milli bir duruş sergilemektedir. Bize düşen bu duruşu desteklemek, yanında yer almak, başarıya ulaşması için sorumluluk üstlenmektir.
Ancak zillet ittifakı gayri milli ve gayri meşru tutumunu ısrarla sürdürmektedir. Bunlar mevsimlik siyaset yapmaktadır. İstismar derseniz bunlardadır, yalan derseniz bunlardadır.
Bunların dilinde terörle mücadeleye destek yok, teröristlere tepki yok, Türkiye’ye övgü yok. Kimin hesabına, kimlerin hizmetine siyaset yaptıklarını da bilmeyen yok. Bunların ABD’ye, AB’ye, Yunanistan’a, PKK’ya ve FETÖ’ye karşı seslerini yükselttiklerini hiç duydunuz mu?
İsveç ve Finlandiya terörle arasına mesafe koymadan NATO’ya giremez. Bu ülkelerin üyeliğini desteklediklerini açıklayan bugünkü CHP yönetiminin iki dünyada da yatacak yeri yoktur.
 CHP yönetimi, adeta tüm geçmişini inkâr eder bir hale dönüşmüş, parti içerisindeki Atatürkçü Cumhuriyetçi vatanperver insanlar tasfiye edilmiş, milli politikalar tamamen terk edilmiştir.
Sayın Kılıçdaroğlu’nun Terörle Mücadele Yasası’nı yumuşatma sözü vermesi işbirlikçiliğin ve Batı’nın namına siyaset yaptığının belgesi ve tescilidir. Terörle Mücadele Yasası’nın neresinden rahatsızsınız? Fransa’nın, İtalya’nın yasalarını hiç okudunuz mu?
CHP ve İP, HDP ile al takke ver külah içindedir. Kalbinde vatan sevgisi olup da HDP’nin PKK demek olduğunu bilmeyen yoktur. Hiç kimse milletimizin aklıyla alay etmesin. Kimin kimlerle beraber olduğu, kimin kimlerle yürüdüğü bellidir.
PKK ve HDP’nin bölücü emellerine “Kürt sorunu” kisvesi altında onay verenler bunlardır.
Anayasa’dan Türklüğü ve Atatürk’ü çıkarmak için çalışma yapanlar bunlardır.
Terör unsurlarını temizlemeye giden Kahraman Mehmetçiğimiz “İstikamet Kızılelma” derken, sınır ötesi operasyonlara karşı çıkanlar ne işimiz var Libya’da, ne arıyoruz Suriye’de, ne geziyoruz sınır ötesinde diyerek sömürgecilere zeytin dalı uzatanlar bunlardır.
ABD S-400 füze ve hava savunma sistemini elimizden çıkarmamızı isteyip bize yaptırım uygularken, S 400’lerden kurtulmalı diyenler yine bunlardır.
Hiçbir milli konuda Türkiye’nin yanında değiller. Siyasi ikballeri için Türkiye’nin istikbaline gölge düşürmeye azmetmiş zillet ittifakı iyice yoldan çıkmış, istikametini şaşırmıştır.
  İktidar olmak için dış güçlerden medet umanlar bunlardır. Yabancı büyük elçilerle sık sık bir araya gelip neyi görüşüyorlar, bileniniz var mı?
Milletimizin gerçek sıkıntıları bunların umurunda değildir.
CHP, HDP, İP ve diğer marjinal partilerin derdi Soros’cu Kavala’nın, terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasıdır, PKK’ya yardım ve yataklık yapan belediye başkanlarının görevden alınmaması, kayyum atanmamasıdır.
Soruyorum, bunları serbest bırakıp, gazileri mi içeri tıkacaksınız? Şehitlerimizin kemiklerini mi sızlatacaksınız? Terörle mücadeleyi mi keseceksiniz?
Sayın Kılıçdaroğlu, Demirtaş’ın Kavala’nın serbest bırakılmasını, kayyum uygulamasına son verilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız, diyor.
İnanıyorum ki, öncelikle CHP’ye oy vermiş Atatürkçü Cumhuriyetçi vatanperver hemşehrilerim size katılmayacak, Bozkır’ın, Ahırlı’nın yiğitleri, Torosların çocukları sandıkta gereken cevabı verecektir.
Türk milleti zillete boyun eğmeyecek, Türkiye’miz manda ve himayecilere, teslim edilmeyecek, emanet yere düşürülmeyecektir.
Güvence Cumhur İttifakı’dır. Ümit kaynağımız milli iradedir.
Değerli Hemşehrilerim,
   Biliniz ki, Türkiye, düşünülen ve konuşulan Türkiye’den çok daha büyüktür.
İçinde bulunduğumuz zor günler yakında geride kalacaktır.
Türkiye Cumhur İttifakı’yla yükselecektir.
Bizim ana gayemiz “Lider Ülke Türkiye” hedefine ulaşmak, Türk dünyasının, İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç hâline getirmek, tarihin tekerrürünü sağlamaktır.
Türkiye’ye diş bileyen emperyalist güçlerin alayı birden karşımızda hizalansa da, Türk milleti kutlu hedeflerine Allah’ın izniyle ve inayetiyle ulaşacaktır. İstikbalin süper gücü Türkiye Cumhuriyeti olacaktır.
Merhum Mehmet Akif’in dediği gibi, “Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz, bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz.”
Ne mutlu Türk’üm diyene.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz