– Konya Ülkü Ocağından, Ülkücü Şehit İstismarına Tepki

0
342

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun İsmi Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’da bir caddeye verilecek.

Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta  “Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Konya’da bir caddeye verilmesi hususunda 3 Şubat tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesine verdiği resmi dilekçe talebimiz kabul edilmiş olup, İlk meclis toplantısında da belediye meclisine sunulacağı bilgisi yine tarafımıza verilmiştir. Şehidimizi siyaset malzemesi yapma gafletinde olanlar şehidimizin ruhi muhtevasını rahat bırakmalarıdır.” dedi.

Konya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Olarak Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir caddeye verilmesi hususunda 3 Şubat tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesine resmi bir dilekçe verilmiştir. Diyen Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta “  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından talebimiz kabul edilmiş ilk meclis toplantısında da belediye meclisine sunulacağı bilgisi yine tarafımıza verilmiştir.

Ayrıca Konya Ülkü Ocakları Olarak resmi dilekçemiz haricinde de MHP Meclis üyelerimiz ile görüşülerek konunun takipçisi olmaları talimatı kendilerine verilmiştir.   Samimiyet ile yaptığımız bu işin muhatabı bir Ülkücü Şehit olması münasebeti ile de siyasete malzeme nazarından bir algı oluşturur niyeti ile de konu hiç bir platformda hiç bir şekilde dile getirilmemiştir.

 İP Konya il başkanlığının yaptığı açıklama da ise ” genel başkanlarının şehidimizin mezarını ziyaret ettiğini bu sebeple de tüm milliyetçilerin oylarına talip olduğunu” yazmışlar

Kendilerine açık uyarım ve tavsiyem Şehidimizi siyaset malzemesi yapma gafletinden bir an önce çıkıp konu ile alakalı asılsız kelime cambazlığını bitirip şehidimizin ruhi muhtevasını rahat bırakmalarıdır. Tekzip yazısına lüzum yok susmaları kafidir.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz