– Bu Sonuçlar, Millet İttifakının Uykularını Kaçıracak.

0
623

2022 Yılı Ocak ayı içerisinde farklı araştırma şirketlerinin yaptığı anket sonucunda, Cumhur ittifakının önde çıkması dikkat çekti.
    Muhalefet partilerine destek veren ısmarlama anketlerde dahi Ak Parti’nin ve Cumhur ittifakının önde çıkması gözlerden kaçmadı.
Yaptıkları düzmece haberlerle algı oluşturma çabaları boşa çıkması, muhalefetin moralini fena halde bozdu.
     Anketlerde Cumhur ittifakının önde çıkma nedeni olarak, başta CHP olmak üzere, yancıları olarak tanımlanan İP, HDP, SP gibi muhalefet partilerinin seçmene güven verememesinin etkili olduğu iddia edildi.
CHP, İP, HDP, SP, DP, DEVA, GELECEK gibi partilerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ve “Millet ittifakı” olarak adlandırılan muhalefet partilerinin her fırsatta erken seçim istemelerine rağmen, Cumhurbaşkanı adaylarının belirsizliği samimiyetsizlik olarak değerlendirildi.
      Millet ittifakı saflarında yer alan Ahmet Davutoğlu’nun “GELECEK” ve Ali Bebacan’ın “DEVA” partilerinin kendilerini güçlü göstermelerine rağmen, seçmen tarafından yüzde bir dahi destek verilmediği görüldü.
Son olarak yapılan anketlerde ayrıca “Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sorulan sorularda Cumhur ittifakını oluşturan partilerin oy toplamının, Millet ittifakını oluşturan partilerden 12 puan önde olduğu görüldü.
       2022 Yılı Ocak ayı içerisinde farklı araştırma şirketlerinin yaptığı anketler sonucunda, Ak Parti, MHP, BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı partilerinin oy oranı toplam olarak % 56 olarak çıktı.
CHP, İP, HDP, SP, DP, DEVA, GELECEK gibi partilerin oluşturduğu “Millet ittifakı” oy oranı toplamı ise % 44 oldu.
     Anketlerde, bölücü hain örgütün siyasi uzantısı ve Millet ittifakının gizli ortağı HDP’nin oy oranlarının % 6 ya kadar gerileyerek baraj altında kalması gözlerden kaçmadı.
Anketlerin dikkat çeken diğer bir önemli sonuç ise bir ara % 10 un üzerine çıkan Meral Akşener’in Partisi İP’in % 8 civarına gerilediği görüldü. Şehit bacısına küfreden İP milletvekili Lütfi Türkkan’ın partide tutulması İP’in oylarında gerileme sebebi olarak belirlendi. Bu şekilde devam ederse İP’in % 7 barajını aşmasını zor olduğu iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz