– Büyük Atamandan, Terör Sevicilerine Sert Açıklama

0
555

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Zillet İttifakının Terör Örgütleriyle Olan İlişkisine dair” başlıklı yazılı basın açıklaması yaptı.
Açıklamasında muhalefetin tutarsız ve şaşkın olduğuna dikkat çeken Büyükataman; “Bir yandan erken seçim isteyen, diğer yandan hükümet baskın seçim yapacak diyenlerin akılları karışıktır. Neyi neden savunduğunu idrak edemez hâle gelmiş partilerin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yoktur.” Dedi.
 “Bu millet, sandıkta hür iradesiyle attığı oyların sonuçlarına el uzatanları her daim cezalandırmıştır.” Sözleriyle İP Başkanı, terör örgütü bağlantılı kişilerin belediyelerde yuvalanmasına destek verdiği gibi satır aralarında HDP’li ortaklarına da göz kırptığını belirten Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Türkiye üzerinde oyunlar kurgulayan şer cephesinin kur manipülasyonu üzerinden sokağı terörize etmek üzere yürütmüş olduğu rezil propaganda; Sayın Genel Başkanımızın tarihî uyarıları ve hükümetin aldığı tedbirler sayesinde toplumda karşılık bulmamıştır.
Akl-ı selîmi ve kalb-i selimi çoktandır terk eden, Türkiye’nin tökezlemesi için çalışan şer ittifakı; halkı umutsuzluğa, paniğe sevk etmek için karanlık mahfillerin felaket senaryolarını dillendirmekten, terör unsurlarıyla birliktelik yapmaktan utanmayacak kadar alçalmıştır.
Bu kapsamda İçişleri Bakanlığının; Türkiye’nin bütünlüğüne kasteden terör örgütleri ile irtibatlı ve iltisaklı bazı kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alındığına yönelik tespit ve şikâyetler üzerine kapsamlı bir teftiş başlatması yerinde ve değerli bir karardır.
Daha önce PKK’nın kayyımı sözde belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığınca görevden el çektirilmesinde görüldüğü üzere zillet ittifakının temsilcileri, gizli ortakları ve yancıları; mezkûr teftişin önüne geçmek için kendilerini ve partilerini siper etmiş durumdadır.
Ardı ardına açıklama yapan ve henüz isimlerini ve irtibatlarını bilmedikleri kişileri savunmaya geçen şer ittifakının; korktuğu, çekindiği bir şey mi vardır ki paniğe kapılmıştır?İçişleri Bakanlığı müfettişlerini üstü kapalı bir şekilde hedef alan ve yapılacak olan teftişin siyasi bir müdahale olduğunu söyleyenler açıklarını ve rezilliklerini bu şekilde örteceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar.
“Bu millet, sandıkta hür iradesiyle attığı oyların sonuçlarına el uzatanları her daim cezalandırmıştır.” sözleriyle meseleyi millî iradeye müdahale olarak çarpıtan İP Başkanı, terör örgütü bağlantılı kişilerin belediyelerde yuvalanmasına destek verdiği gibi satır aralarında HDP’li ortaklarına da göz kırpmaktadır. Hanımefendi’nin kişisel tercihini bilemiyoruz ancak bu aziz milletin hiçbir ferdi, terör örgütü mensupları devlet içinde yuvalansın diye sandığa gitmedi.
Bir yandan erken seçim isteyen, diğer yandan hükümet baskın seçim yapacak diyenlerin akılları karışıktır. Neyi neden savunduğunu idrak edemez hâle gelmiş partilerin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yoktur.
“Hemen seçim, anında seçim” gibi zırvalarla bir yılı aşkın süredir magazinsel bir hâl alan erken seçim tartışmalarıyla Türkiye’nin enerjisini boşa harcayan zilletin temsilcilerinin seçim tarihini beklemek yerine terör örgütlerinden medet umacak hâle gelmesi izaha muhtaçtır.
 Bu neyin acelesidir?
   Birilerinin aceleci tavrının sebeplerini, en son 15 Temmuz 2016’da yaşanan büyük acılarla görmüştük. Yeni acılara sebebiyet vermemek için herkesin aklını başına almasında ve terör örgütleriyle arasına mesafe koymasında fayda vardır.
Milliyetçi Hareket Partisi, PKK uzantısı HDP’nin kapatılması konusundaki net tavrını ortaya koymuştur. HDP’yi partisinde ağırlayıp propaganda yaptırarak HDP’yi aklama yarışına girenlerin, belediyeleri terörün arka bahçesi hâline getirmek isteyenlerin çabaları beyhudedir.
HDP’nin ziyaretlerinde insanımızın dil, din, mezhep gözetilmeksizin temel hak ve özgürlüklere erişmesi gerektiği vurgusu yapan zilletin yancıları, teröristlerin ağzını kullanmaktadır. Türkiye’de insanımız dil, din, mezhep farkı gözetilmeksizin temel hak ve özgürlüklerden zaten faydalanmaktadır. Faydalanmadığını iddia edenlerin, insanımızın nelerden mahrum kaldığını madde madde sıralaması gerekmektedir.
Aksi takdirde HDP ile birlikteyken terör propagandası yapanların, milletimizin karşısına geçtiğinde Yörük edebiyatı yapması ikiyüzlülükten başka bir şey değildir. PKK uzantısı HDP’ye “Terör örgütü ile arana mesafe koy, insanımızı şehit eden PKK’yı kına!” diyemeyen zihniyet, devleti suçlayarak siyasi yol haritasını da göstermektedir.
Terör örgütlerinin belediye, parti, dernek, vakıf çatıları altında dokunulmazlık elde edeceğini düşünen herkes yanılmaktadır.
Birileri bile isteye terör örgütlerinin yanında konumlanabilir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti; teröriste dağda da, düzde de aman vermemeye kararlıdır ve büyük Türk milleti bu kararı sonuna kadar desteklemektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz