– Başkan Pekdemir’den Küfürbaz Türkkan’a Tepki Açıklaması

0
367

Şehit yakınına küfür etmesi ile tepkilerin odağı haline gelen İyi partisi Kocaeli milletvekili ve TBMM iyi parti grup başkan vekili Lütfü Türkkan’a bir tepki de Konya Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Pekdemir’den geldi.
Başkan Pekdemir, “Kamuoyuna duyuru” başlıklı açıklamasında şehit yakınına küfür edilmesini esefle karşıladıklarını belirterek, “Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz.” Dedi.
Pekdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Kamuoyuna Duyuru
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın, kendisinin şehit yakını olduğunu defaatle söylemesine rağmen partisi hakkında tepki gösteren yüreği yanık bir şehit yakınına etmiş olduğu sinkaflı küfürü hayret ve esefle karşıladık.
Mukaddesatı için en kıymetlilerini vatan uğruna feda eden aziz şehitlerimizin emaneti olan bizleri, gazilerimizi derinden yaralayan asla kabul edilemez bu olayı şiddetle kınıyoruz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizliği, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren, hiçbir parti ya da milletvekilini gazi meclisimizde kabul etmedik, etmeyeceğiz, etmiyoruz.
“Benim kardeşimin vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık” diyerek feryat eden garip ve yüreği yanık bir şehit yakınına küfür etmek sonrasında ise provokatörlükle suçlamak asla affedilmeyecek ahlaka ve izana sığmayan şuursuzluktur.
 Bu sinkaflı sözleri sarf eden birinin milletvekili olması ise yüce meclisimizin saygınlığıyla beraber başta şehit aileleri olmak üzere milletimizin kendisi ve iradesine de yapılmış hakaret olarak tarihin kirli sayfalarında kayıtlara geçmiştir.
Sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu özür videosunun bizim nazarımızda kıymet-i harbiyesi yoktur. Milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına bürünmek suretiyle yapmış olduğu bu terbiyesizliğinden ötürü İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz.
Bu vahim olayın değerlendirmesini kamuoyu vicdanına bırakıyor, yüreğimizdeki acıyı anlayabilmelerini temenni ediyoruz.
Recep Pekdemir
Konya Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz