– Yalçın’dan Akşener’e, “Huysuz Virjin” Benzetmesi

0
427

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, İP genel başkanı Meral Akşener’in parti grup toplantısında yaptığı konuşmayı “Densiz beyanlar” olarak niteledi ve son günlerde çaçaron ve şımarık bir tavır içine girdiğini, bir nevi siyasi “Huysuz Virjin” haline geldiğini iddia etti.

MHP genel merkezi basın biriminden; “İp Müdiresi Meral Akşener’in Densiz Beyanlarına Cevaben” başlığı ile yayınlanan açıklamada Yalçın, Akşener’i adeta yerden yere vurdu.

Akşener’in, kürsüden yaptığı konuşmalarda siyasetin ve memleketin gündemine odaklanmaktan çok gevezelikle vakit geçirdiğini belirten Yalçın, rakip partilere laf yetiştirmeye gelince ağzından küfür ve ufunet, gözlerinden hiddet fışkırdığını iddia etti.

Yaptığı açıklamada oldukça ağır ithamlarda bulunan Semih Yalçın, İp Müdiresi olarak adlandırdığı Meral Akşener’in Siyasi rakiplerine karşı; kadına yakışmayan seviyesiz bir üslup, pespaye bir tavır takınmaktan geri durmadığını söyledi.

Semih Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “İP Müdiresi Meral Akşener, kürsüye çıktığında yine siyasetin ve memleketin gündemine odaklanmaktan çok gevezelikle vakit geçirmiş; sıra rakip partilere laf yetiştirmeye gelince de ağzından küfür ve ufunet, gözlerinden hiddet fışkırmıştır.

İP Müdiresi’nin; son günlerde böylesine çaçaron ve şımarık bir tavır içine girmesi, siyaset hayatımızda bir nevi “Huysuz Virjin” hâline gelmesi boşuna değildir.

Son kamuoyu yoklamalarına göre, MHP ve Cumhur İttifakı karşısında bocalayan şer ittifakının seçim kazanma şansının olmadığı ortaya çıkmıştır.

Böylelikle Müdire’nin başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığı şimdiden kesinleşmiştir.

İP Müdiresi ve çavuşları yurt gezileri sırasında gittikleri her yerde tepkiyle karşılanmaktadır. Kendisinin hırçın ve saldırgan bir tavır içine girmesi, biraz da yaşadığı bu hayal kırıklığın dandır.

Müdire Akşenerin’in, İçişleri Bakanlığı döneminde 28 Şubatçı paşalar cuntasıyla iş birliği ettiği, kendisine verilen emirleri “paşa paşa” yerine getirdiği anlaşılmıştır.

O dönemde millet adına direnmek yerine bir korkak gibi kafasını kuma gömerek vesayetçi ve evet efendimciliğe razı olan Müdire Akşener’in, kâğıttan bir kahraman olduğu ortaya çıkmıştır.

İP Müdiresi’nin Türk siyasi hayatında vesayetçiliğin ve darbe seviciliğin odağı hâline gelen CHP ile ünsiyet etmekte neden zorlanmadığı sorusunun cevabı da böylece öğrenilmiştir.

Siirt’in Kurtalan ilçesinde bir hainin sözde Kürdistan beyanı karşısında Müdire’nin gösterdiği cebin ve ürkek tavırsa ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur.

Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi de cesaretinden değil, ödlekliğini gizleme telaşındandır.

Süleyman Özmenlerin, Dursun Önkuzuların kutlu bayrağını şerefle taşıyan o aziz gençleri aşağılamak için sarf ettiği hakaretamiz kelimeleri, ar damarı çatlamış Müdire’ye misliyle iade ediyoruz.

İsyan, hazımsızlık ve tahammülsüzlük girdabında çırpınan Müdire de, hempaları da, yanaşmaları da Ülkücülerin attığı tırnak bile olamaz.

 Müdire Meral, hemen her konuşmasında kadın olmanın zorluğundan bahsetmekle birlikte Türk kadınını süsleyen geleneksel vakara mugayir her türlü çirkinliği sergilemektedir.

Siyasi rakiplerine karşı; kadına yakışmayan seviyesiz bir üslup, pespaye bir tavır takınmaktan geri durmamaktadır.

İP Müdiresi; Türk aile yapısı içinde başat konuma sahip muhterem kadınlarımız için en kötü örnek, siyaset mesleği için de utanç numunesidir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerini çarpıtarak, “Sıkıysa gelin Zülfikar’la boynumu vurun.” diye efelenen bu acuzeye son sözümüz şudur:

Siyasi defolarını beyhude yere pişkinlik ve yüzsüzlükle bastırmaya çalışma! Biraz sabret ve bekle! 2023’te sandıktan çıkan millî irade, Zülfikar misali boynunu vuracaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz