– Akşener’e Vatandaşlar Tepki Gösterdi

0
1074

Yaptığı yurt gezilerinde vatandaşların soruları ve tepkisi karşısında zor anlar yaşayan İyi partisi genel başkanı Meral Akşener, sorulardan bunalınca vatandaşa “Hakkımı helal etmiyorum” diye cevap vermesi şaşkınlık yarattı.
Akşener, Bartın’ın Kumluca beldesine ki esnaf ziyaretleri sırasında bir vatandaşın, “Sen Kılıçdaroğlu ile kol kola giriyorsun” sözünden sonra adeta çıldırdı.
Ayrıca oradan geçen bir kadın da Akşener’e yönelik olarak, “Onun ne işi var bizim memleketimizde. Memleketi perişan ettiler. Bizim teröristlerle işimiz yok” diyerek tepki göstermesi olayın tuzu bineri oldu.
Ummadığı bir anda sert tepki ile karşılaşan Akşener, kendisine tepki gösteren vatandaşa “Sen benden helallik almadan ölemezsin. Bu net. Bak siyaset ayrı. Oy verme, senin siyasetini hiç beğenmiyorum de. Bak hiç onlara bir şey diyemem. O senin hakkın. Yahu arkadaş hakkın” sözleri ile karşılık verdikten sonra bocalaması gözlerden kaçmadı.
Yaşlı adamın, “Kılıçdaroğlu el kaldıracak. Meral Hanım da el kaldıracak. Aldatmayın milleti” demesi üzerine Akşener, “Harika bunlar çok güzel yapılmış. Ya ben ne yaptım arkadaş size. Ne söyledim şu ana kadar. Bir şey yaptım mı? Hayır. Başka bir şey söyleyeceğim. Sen şimdi rahmetli Erbakan Hocamın… Ben şimdi ne yapmışım. Biz birlikte iktidar olduk. Ben İçişleri Bakanlığı yaptım onun yanında. Sen bunları unutmuşun sevgili abim unutmuşsun. Sen AK Partili olunca unutmuşsun. Bak helallik alman lazım benden. Çok ciddi söylüyorum” dedi.
Yaşananlar üzerine tepki aldığı yerden uzaklaştırılan Akşener’in sinirli hareketleri ve soru soranlara hakaret etmeye devam etmesi işi çığırından çıkardı.
Hatırlanacağı gibi benzer bir olay, Rize’nin İkizdere ve Çayeli ilçelerinde Esnaf ziyareti yaptığı sırada da bir kadın, “Terör örgütü ile iş birliği yapıyorsunuz” diyerek Akşener’e tepki göstermişti.
 Son zamanlarda parlatılmaya çalışılan İyi partinin zor durumda olduğunu belirten siyasi gözlemciler, millet ittifakındaki belirsizlik, bölücü hain örgüt PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve onun büyük ortağı CHP ile birlikteliği, iyi partisini sıkıntıya soktuğunu iddia ettiler.
Yapılan bütün anketlerde Cumhur ittifakının önde olması, Millet ittifakının adayının belirlenmemesi, aralarında ki çelişki ve CHP’den kopmalar, Millet İttifakını oluşturan CHP, HDP, İP, SP, Deva, Gelecek gibi partilerin yapılacak seçimlerde ki başarısızlığını şimdiden haber veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz