-Millet İttifakında Post Kavgası Başladı

0
478

Millet İttifakında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu “Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu” derken, İP Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “Adayımız Akşener” diye karşılık verdi.

Millet ittifakının adeta tetikçiliğini yapan “Sözcü” gazetesi yazarlarından Emin Çölaşan ise Bülent Kuşoğlu’nun açıklamasını; “YERSİZ VE GEREKSİZ BİR AÇIKLAMA” başlığıyla köşe yazısına taşıdı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Sorusu gündemdeyken, Mersin ziyaretinde Kemal Kılıçdaroğlu ile bir vatandaş arasındaki diyalog dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, vatandaşın “Cumhurbaşkanım hoş geldiniz” sözlerine “Hele bir durun bakalım” şeklinde cevap verdi.

Bölücü hain örgütün siyasi uzantısı HDP ortak aday konusunda, CHP ve İP’le aynı düşünüyor. Ortak adayla seçime gidilmesi gerektiğini savunan HDP, bir taraftan da şartlarını sıralıyor. HDP ile ilgili yargı süreci de devam ediyor.

İP ve CHP’den somut bir destek göremezse birlikte fotoğraf verilmezse yan yana durulmazsa önümüzdeki süreçte cumhurbaşkanlığı yarışında ayrı bir aday çıkarabileceği veya seçimleri boykot edip milletvekili seçimlerine odaklanabileceği de ifade ediliyor.

Görünen o ki önümüzdeki günlerde MHP Liderinin “Zillet İttifakı” olarak adlandırdığı, “Millet İttifak’ında” post kavgası iyice su yüzüne çıkarken, CHP’den kopan Mustafa Sarıgül,  Öztürk Yılmaz ve Muharrem İnce’nin tutumu merakla beklenmekte.

Siyasi gözlemciler; 2023’de yapılacak seçimlerde, bölücü hain örgütün siyasi uzantısı HDP, büyük ortağı CHP ve yancıları diye tabir edilen İyi, SP, Gelecek, Deva gibi partilerin iktidar olmaktan çok iktidarı yıkmak için birleşmeleri nedeniyle, bu ittifakı gelecekte zor günlerin beklediğini  iddia ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz