-Kendi Kazdıkları Kuyuya Düştüler

0
740

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, ülkücüler arasında fitne yayma çabalarından dolayı “FİTNEÇAĞ” olarak bahsettiği YENİÇAĞ gazetesi geçekleri çarpıtmaya ve fitne yaymaya devam ediyor.
Bu malum gazetenin internet üzerinden yayınladığı, “Günboyu” gazetesi yayınladığı anket ile şaşkınlık yaratırken, kendi yaptıkları düzmece anketlerini bile çarpıtma çabaları gözden kaçmadı.
Haberde; “Günboyu’nun haberine göre, İstanbul Ekonomi Araştırma’nın açıkladığı anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 42,5, Millet İttifakı’nın oy oranının ise yüzde 40 olduğunu açıkladı.”İfadeleri yer alırken, geri kalan yüzde 17.50 oy oranın akıbetini belirtmemiş.
Haberin daha ilginç olanı ise kararsızlar oyların dağılımında Ak partiye % 7.70, CHP’ye 5.00, İP’e 3.60, bölücü hain örgütün siyası uzantısı HDP’ye 2.00 ve MHP’ye ise 1.40 gibi bir oranın ilave edilmesi anketteki çarpıklığı gözler önüne serdi.
Bütün bu çarpıtmalara rağmen Millet ittifakının, Cumhur ittifakını yüzde olarak geçemediğini açıklamaları traji komik bir durumu ortaya çıkardı.
Yani yaptıkları düzmece anketlerde bile Cumhur ittifakını önde göstermek zorunda kalıyorlarsa, yapılacak seçimlerde nasıl iktidar olacaklar merak konusu oldu.
Bütün bu gelişmelere rağmen, “Cumhur ittifakı şokta” “Millet ittifakı atakta” “İyi partisi ve Deva partisinde yükselme” gibi manşetler atması dikkatlerden kaçmadı.
Ayrıca İp partisinin 3 puanlık artışının CHP’den alması durumu farklı boyutlara taşıdı.              İŞTE GAZETEDE YER ALAN ÇARPITMA HABER VE ANKET

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz