-Ahmet Çelik’ten İmamoğlu’na Sert ikaz.

0
795

 Millet ittifakını oluşturan siyasi partilerden olan bölücü hain örgütün siyasi uzantısı HDP’ye, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aşırı ilgisi ittifak ortaklarından İyi partisi İstanbul milletvekili Ahmet Çelik’i adeta çıldırttı.
Hatırlanacağı gibi İmamoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı paylaşımda, Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Buldan’ı etiketlemiş ve İyi partisinden bazı milletvekillerinin ve parti tabanının büyük tepki göstermesine rağmen, Meral Akşener gülüp geçmişti.
Şimdi buna benzer bir kriz yaşanmasına sebep olan açıklama Ahmet Çelik’ten geldi.
Ahmet Çelik’in paylaşımları şöyle:
“Ekrem İmamoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde PKK’nın temsilcisi HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, HDP milletvekilleri Dilşat Canbaz ve Züleyha Gülüm birlikte fidan diktiler. O gün Pervin Buldan, D. Canbaz ve Z. Gülüm adına üç fidan dikildi ve İBB bu üç isim adına ağaçlara plaket astı.
Yeniçağ Gazetesi yönetimi ve yazarları olarak, aynı fidanlığa PKK’nın şehit ettiği öğretmenlerimiz Aybüke Yalçın ve Dilay Kerman ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız Kara Fatma ve Nezahat Onbaşı adına fidan diktik.
Ekrem İmamoğlu’na çağrımız: 8 Mart tarihinde yapılan yanlışın düzeltilmesi için HDP milletvekilleri adına asılan plaketler kaldırılmalı ve hatıra ormanı yeniden şehitlik ormanı olarak düzenlenmelidir.”
Ahmet çelik, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “FİTNEÇAĞ” olarak adlandırdığı gazetesi, “YENİÇAĞ’da, yayınlanan bu haberde, “Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunarak, yaptığı yanlışı düzeltmesini istemesi dikkat çekti.
Bu haber siyasi gündeme bomba etkisi yaparken, “Millet ittifakını” da zora soktu.Millet ittifakını oluşturan partilerden, bölücü hain örgüt PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve büyük ortağı CHP, yancıları İP, SP, Deva, Gelecek gibi partiler iki arada bir derede kaldı.HDP’yi karşılarına alamıyorlar çünkü muhtaçlar, yanlarında açıkça gösterseler, tepkiler çığ gibi.
Siyasi gözlemciler, Millet ittifakının HDP’ye muhtaç görüntüsü, siyasi başarısını etkilediğini belirterek, millet ittifakını gelecekte zor günlerin beklediğini iddia ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz