AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı?

0
893

2021 AÖF sonuçları için nefesler tutuldu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri online sınavlarını Nisan ayı içerisinde tamamladı. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? adaylar tarafından araştırılıyor. 2020-2021 Bahar Dönemi Ara Sınavlarının ardından AÖF sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Anadolu Üniversitesi yaptığı açıklamada “Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz” dedi.

AÖF bahar dönemi sınavları online olarak gerçekleşti ve itiraz süresi de sona erdi. Sınava giren adayların AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? sorusu gündemden düşmüyor. Artan koronavirüs vakaları diğer sınavlar gibi AÖF sınavlarını da vurdu. Öğrenciler sınavlarına dönemlerine göre nisan ayında girdiler. İşte AÖF sınav sonuçları…

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır. Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz.’ denildi. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Bahar Dönemi Ara Sınavları farklı dönemler için 10-11-12 Nisan ve 17-18-19 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlendi. Sınavda her ders için 30 soru ve 40 dakika süre oldu.

AÖF İTİRAZLAR SONA ERDİ

17-18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenen Bahar Yarıyılı Ara Sınav sorularına itirazlar 22 Nisan Perşembe saat 23.59’a kadar Öğrenci Otomasyonunda bulunan Sınav sekmesi üzerinden yapılabildi. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NDEN AÇIKLAMA VAR!

Kurum tarafından yapılan açıklamada, ‘Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır. Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz.’ denildi.

AÖF DERS GEÇME NOTU

Anadolu Üniversitesi, aldığı karar ile birlikte 2019-2020 eğitim yılından beri ders geçme başarı notu alt sınırını 35 olarak belirledi. Sorumlu oldukları derslerden 35 ve yukarısını olan öğrenciler başarılı bir şekilde dersi tamamlamış olur. Harf notu sisteminde ise AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer nottur. CD, DC ve DD harf notuna sahip öğrencilerin genel not ortalaması 2.00’ın altında ise bu dersleri geçmiş sayılır. Ancak GNO (Genel Not Ortalaması) 2.00’ın altında olan adaylar bu dersleri tekrar almak zorundadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz