-Akşener Konya’da Umduğunu Bulamadı.

0
474

Adana, Afyonkarahisar, Isparta, Niğde, Karaman, Konya il ve ilçe teşkilatları yanı sıra genel merkez yöneticinin eşlik ettiği, İP Genel başkanı Meral Akşener’in Konya programı tam bir fiyasko ile sonuçlandı.
Program gereği Yunak ilçesinde gerçekleşen karşılamanın sönük geçmesi partililerin canını sıkarken, gittikleri her yerde aynı yüzlerin görünmesi dikkatlerden kaçmadı.
Yunak ilçesinden sonra, Tuzlukçu, Akşehir, Ilgın ve Konya Şehir merkezinde esnaf ve teşkilat ziyaretleri şeklinde devam eden programlara vatandaşların ilgisiz kalması olumsuz bir hava esmesine neden oldu.
Program süresince Millet ittifakını temsil eden diğer siyasi parti yönetici ve üyelerinin desteği yanında, Konya’nın tek CHP’li belediyesi olan Tuzlukçu Belediyesi’ne ziyarette bulunulması farklı yorumlara neden oldu.
Konya merkez esnaf ziyaretleri, ilçe ziyaretleri gibi ilgi görmezken, Vatandaşlar CHP ve HDP’nin içinde bulunduğu bir ittifakın ülkeye faydalı olmasın mümkün olmadığını söylemesi parti yöneticilerini kızdırdı.
Konya Merkez ziyaretleri sırasında yaşanan salgının esnafı zor duruma soktuğunu belirten Akşener’in, “iktidarı yermiyorum, partimi övmüyorum. Sade sizlerin dertlerini dinliyorum komu oyuna mal ediyorum” sözleri üzerine esnaf; “Bir yerleri eleştirmenin bir anlamı yok. Dün kongreyi eleştirdik, burada da yığılma oldu, burada da virüs bulaşabilir, yani eleştirdiğimiz şey başımıza gelebilir. Herkes kurallara uymalı devletimizin aldığı kararlara uymalı.” Sözleri karşısında neye uğradığını şaşıran Akşener, iş yerinden hayırlı işler diyerek uzaklaşması dikkat çekti.
 Edinilen bilgilere göre ziyaret programının sönük geçmesine kızan genel merkez yöneticileri, bir tane dahi belediye kazanamamışız, Konya’dan bize ekmek yok esprisi yaptıkları öğrenildi.

İŞTE AKŞENER İLE KONYALI ESNAF DİYALOĞU

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz