-Aytun Çıray’dan Güldüren Paylaşım

0
532

Halen iyi partisi İzmir Milletvekili olan, eski CHP Milletvekili, Aytun Çıray, adını açıklamadığı gizemli bir uluslararası bir kuruluş tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.
Çıray paylaşımına, “Şu anda tüm anketler telefonla yapılıyor. Millet fişleneceğinden korkarak doğru yanıt veremiyor. Ama uluslararası bir kuruluş adına yapılan yüz yüze çalışmadaki gözlemsel verilere göre.. AKP %17-20 MHP %4-6 Diğerlerine gelince.. Sadece iyiparti geliyor demekle yetinelim” ifadeleri dikkat çekti.
Millet ittifakı içinde bulunan iyi partisinden Ümit Özdağ’ın ayrılması, ayrılırken yaptığı açıklamalarla büyük yankı uyandırması. CHP’den iki yeni parti çıkması, HDP ile birlikteliklerine gelen tepkiler ve İBB Başkanı İmamoğlu’nun açıklamaları ile kan kaybeden millet ittifakı, ilginç anketler açıklayarak algı yaratıp gündemde kalma çırpınışları gözlerden kaçmıyor.
       Son olarak, eski CHP milletvekili şuan iyi partisi İzmir Milletvekili olan Aytun Çıray, adını açıklamaya cesaret edemediği uluslararası bir kuruluşun anketi diye paylaşım yapması ciddiye alınmadı ve espri konusu oldu.
Bu tip açıklamaların siyasi ahlak ile bağdaşmasının mümkün olmadığı belirten siyasi gözlemciler; Varlığını bölücü hain örgüt PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve büyük ortağı CHP’ye borçlu olan bir partinin rüşdünü ispat etmekte zorluk çekmesinin yansıması olarak nitelendirdiler.
       Ayrıca Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında aldığı oy, partisinden az olması bu partinin ezikliğini üzerinden atamamanın hırçınlığını sergilemekte olduğu ifade edildi.

İŞTE AYTUN ÇIRAY’IN KOMİK PAYLAŞIMI;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz