-“Börteçine” Gönüllere Taht Kurdu

0
1184

Özgün Türk müziğinin güçlü sesi, sevilen sanatçı, hemşehrimiz Mustafa Yıldızdoğan yeni şarkısı “BÖRTEÇİNE”yi müzikseverler ile buluşturdu.

Oldukça ilgi gören ve daha ilk günlerde dinlenme rekorları kırarak müzik listelerinin zirvesine yerleşen “Börteçine” isimli eseri ile sanatçımız adeta gönüllere taht kurdu.

Bu güne kadar 20 albüm ve iki single ile müzikseverlere birbirinden güzel eserler sunan Mustafa Yıldızdoğan, Eser hakkında; “Börteçine’ bir kurt ve kurtarıcıdır. Ben de insanlarımıza şartlar ne olursa olsun umutlarını kaybetmemeleri gerektiğini söylemek istiyorum. Daha güçlü olacağımız, daha güzel günlerin geleceğini şarkımla anlatmaya çalıştım.” Açıklaması yaptı.

Yıldızdoğan, Yaşanan salgın nedeniyle insanların farklı bir şekilde etkilendiğini ve sosyal hayatlarda alışılmışın dışında bir süreç yaşandığına dikkat çekerek, “Bu durum karşısında müziğin bir nebze teselli kaynağı olduğuna inanıyorum. Tarih boyunca insanoğlu hayatın her alanını etkileyen böyle felaketlerle karşılaştı, acılar yaşadı ancak eninde sonunda yenerek bugünlere kadar geldi.” Dedi.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Börteçine” şarkısının aranjörlüğünü Ercüment Ekin üstlenirken, klip ise Myd Prodüksiyon tarafından çekildi.

“Börteçine” adlı eseri ile daha hür ve güzel günlerin geleceğini anlatmaya çalıştığını belirten Yıldızdoğan; Bizi biz eden değerlerimize sahip çıkarak, Hoca Ahmet Yesevi ’den, Dedekorkut’a ‘Birlik olursa dirlik olur.’ ilkesiyle, aşkın ve muhabbetin gölgesinde; Bir olacağız, beraber olacağız, güçlü ve müreffeh Türkiye olacağız…” dedi.

Sanatçımızın sevilen eseri “Börteçine” Türkiye’de ilk önce Radyo Ülkü’de yayınlanmıştır.

Radyomuzda en çok istek alan sanatçılar arasında yer alan Özgün Türk Müziğinin güçlü ve sesi sevilen sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan’a RADYO ÜLKÜ olarak başarılar diler, her zaman yanında olduğumuzu belirtiriz.

İşte sanatçımızın sevilen eseri “BÖRTEÇİNE”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz