– YENİÇAĞ Gazetesinden Yalan haber

0
1142

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin, yaptığı yalan ve çarpıtma haberlerle Ülkücü camiada yarattığı fitne nedeniyle “FİTNEÇAĞ” adını verdiği “YENİÇAĞ” gazetesi, yine yalan, fitneci ve çarpıtma bir habere yer verdi.
Ayasofya caminin ibadete açılması için Ak parti ve MHP’nin çabalarını baltalamak için, İyi Partinin verdiği araştırma önergesini “Ayasofya’nın toplu ibadete açılması için Meclise önerge verildi.” Şeklinde haber yapması tepkilere neden oldu.
Haberde, İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun imzası ile sunulan önergenin, Ak partinin ret, MHP ve HDP çekimser oy kullandığını belirtmesi dikkat çekti.
Gazete haber ayrıntılarında şu bilgileri verdi;
“İYİ Parti’nin Ayasofya’nın toplu ibadete açılması için verdiği önerge AKP tarafından reddedildi.
AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM’de devam eden Ayasofya’nın cami olarak tekrar kullanıma açılmasıyla ilgili “İbadete açılması önerisine şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak” dedi.
İYİ Parti, Ayasofya’nın toplu ibadete açılması için Meclis’e önerge verdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun imzası ile sunulan önerge, AKP’nin ret, MHP ve HDP çekimser oyları ile reddedildi. Kaynak Yeniçağ:”
Gazete verilen araştırma önergesinin aslını da yayınladı ama yazıda, “İbadete açılsın.” Yazısı olmadığı gibi “Meclis araştırması açılması” ibaresini çarpıtması ile ne yapılmak istediğini gözler önüne serdi.
Vatandaşlar, YENİÇAĞ gazetesinin bu yalan ve çarpıtma haberine tepki göstererek, yapılan işin ahlak ve namus sınırlarına sığmayacağını iddia ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz