– Devlet Bahçeli, “Fitneçağ” Demişti.

0
1325

Yeniçağ gazetesi 15 Mayıs 2020 tarihli haberinde, “Mustafa Şentop ‘tan Alparslan Türkeş’e “çeteci” iması! MHP bu sözlere ne diyecek?” manşetli haberi fitne yayma olarak nitelendi.
Gazete; “TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 14 Mayıs 1950’de Demokrat Parti’nin iktidara gelmesinden 27 Mayıs 1960 darbesine uzanan süreci değerlendirirken Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin tepkisini çekebilecek bir ifade kullandı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’ye konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhur İttifakı’nda yeni bir krize neden olabilecek sözler kullanarak, 27 Mayıs’ı yapan subaylar için “o ordu içindeki çete” dedi. Şentop’un bu ifadesi, MHP’nin efsanevi lideri Alparslan Türkeş’i akla getirdi. 27 Mayıs’ı gerçekleştiren Milli Birlik Komitesi’nin en önemli subaylarından biri olan Alparslan Türkeş, radyoda darbe bildirisini de okuyan isimdi. Şentop, Türkeş’in de içinde bulunduğu oluşuma dönük “çete” benzetmesi yaparken, MHP ve Ülkücü Hareket, Türkeş’in o dönemdeki rolünü “İhtilalin kudretli albayı” olarak ifade ediyor.” Şeklinde verdi.
Alparslan Türkeş’in adının dahi geçmediği halde, 27 Mayıs’ı yapan subaylar ile yollarını ayırdığını bilmelerine rağmen, YENİÇAĞ gazetesinin bu yaptığı haberin fitne çıkarmaya yönelik olduğu iddia edildi.
Alparslan Türkeş’in darbeciler tarafından sürgün edilmesi ile sonraki gelişmelerden kaygı duyduğunu belirten açıklamaları olmasına rağmen, bu şekilde haber yapılmasının arkasında Cumhur İttifakı’nda kriz çıkartarak, CHP, İP, HDP ve SP’nin oluşturduğu zillet ittifakı olarak nitelenen oluşuma sözde destek verdiğini sanıyor.
Gazetenin bu tutumu Ülkücü tabanın tepkisine neden olurken, geçmişte Fetö’cü ZAMAN gazetesi vardı, şimdi yerini YENİÇAĞ gazetesi aldı. Çünkü haberlerdeki durumdan vaziyet çıkarıp çarpıtma işini ZAMAN gibi YENİÇAĞ gazetesi yapıyor denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz