Perşembe, Ekim 5, 2023
spot_img
More

  Latest Posts

  – Bakan Soylunun İstifası Kabul Edilmedi.

  Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Başkanlığından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa açıklamasına ilişkin duyuruda; “Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.” sözleri ile istifanın kabul edilmediğini duyurdu.
  Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
  Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.
  Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
  Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
  İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
  Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
  Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
  İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.