-Karaaslan’dan, Gazeteciler Günü Mesajı

0
959

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, yayınladığı basın bildirisinde, gazetecilerin milletin aynası ve sesi olduğunu belirterek tüm basın çalışanlarının 10 ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Basın çalışanlarının ve gazetecilerin toplum için önemli hizmetler verdiğini belirten MHP Konya il başkanı Remzi Karaaslan, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendiren, aydınlatan, toplumda meydana gelen olayları değerlendirerek yorumlayan bir meslektir. Bu açıdan kolay gibi gözükse de zor bir meslektir. Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan, gece gündüz demeden uğraşan, halkın vicdanını temsil eden, gazeteciliği iş olmanın yanı sıra kamuoyu hizmeti olarak benimseyen değerli gazetecilerimizin; milletimizin güçlenmesi, birlik ve beraberliğinin korunmasında büyük katkısı vardır.
Tek bir anı fotoğraflamak için tüm olumsuz koşullara rağmen bekleyip, iki cümle haberle birçok insana umut olarak bilgi veren; mesleğini onurla ve gururla icra ederek, Milli ve manevi değerlere sahip çıkan, ülke ve toplum menfaatlerini gözeterek çalışmaktadırlar. Haber yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşır, strese girer, yorgun düşer ancak yaptığı haberle kamuoyunu bilgilendirmenin, bir soruna parmak basmanın mutluluğunu yaşar.”
Açıklamasında, Yerel Basının güçlendirilmesi gerektiğini belirten başkan Karaaslan; “Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi: “Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hülasa bir milletin hedef-i saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. “
Yerel basın, toplumun nabzını en iyi tutan mecradır. Üstlenmiş olduğu görev ve sorumluluğu çok fazladır. Yerel basının ayakta kalması ve işini sağlıklı yapabilmesi için gelirinin de iyi olması gerekir. Bu açıdan yerel basın ihtiyaçları doğrultusunda devlet tarafından desteklenmeli, çalışanların özlük hakları iyileştirilmelidir.
Şartlar ne olursa olsun, görevinin başında olan, doğru haberin peşinde koşan, mesai kavramına yer vermeden çalışan; muhabirinden sayfa editörüne, yazarlarından matbaada çalışan kıymetli kardeşlerimizin ‘10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, iyi ki varsınız diyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz