-MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek’ten Kutlama Mesajı

0
1743

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Murat Çiçek, 24 Temmuz 1908 yılında basında sansürün kaldırıldığı ve bu tarihin Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kayıtlara geçtiğini hatırlatarak, tüm gazeteci ve basın çalışanlarının bayramını kutladı.

Yaptığı açıklamada, Türk basınından sansürün kaldırılışının 111’inci yıl dönümünde Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayan Murat Çiçek, “Tarafsız ve objektif basın demokrasimizin yaşam damarlarındandır. Kitleleri doğru yönlendirerek milli menfaatlerimiz ışığında birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek yayınlara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.
Açıklamasında yerel basının sorunlarına değinen başkan Çiçek, “Yerel basınımız son dönemlerde ekonomik zorluklarla mücadele ederek yayın hayatına devam etmeye çalışıyor. Artan baskı maliyetleri karşısında daralmaya giden bazı gazetelerin kapısına kilit vurduğunu üzülerek görüyoruz. Bulundukları bölgelerde kamu adına adeta denetleme görevi yapan, haber alma özgürlüğünün çimentosu olan yerel basınımızın varlığına devam edebilmesi için verilen desteklerin artmasını temenni ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz