-MHP’li Belediye Başkanı Bıçaklı Saldırıda Hayatını Kaybetti.

0
1674

Konya’nın Doğanhisar ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı 42 yaşında ki İhsan Öztoklu, uğradığı bıçaklı saldırı sonunda ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Belediyeye ait billboardların yırtılması nedeniyle tartıştığı eski belediye Başkanı Abdullah Koç’un oğlu Abdurrahman Koç’un bıçaklı saldırısına uğrayan ve saldırıda ağır yaralanan Öztoklu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde, ‘Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Doğanhisar Belediye Başkanlığı’na seçilen İhsan Öztoklu, iki belediye çalışanıyla birlikte Başköy Mahallesi’ne gitti. Mahalle meydanında belediyeye ait billboardlardaki afişlerin yırtılması nedeniyle selefi İYİ Partili Abdullah Koç, oğlu Abdurahman Koç ile kardeşi Osman Koç ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Abdurrahman Koç, belediye başkanı Öztoklu’ya bıçakla saldırdı. Tartışmaya belediye çalışanlarından Ümit Kalkan’ın da katıldığı öğrenildi. Göğsünden yaralanan başkan Öztoklu, ambulansla Ilgın Devlet Hastanesine getirilerek Ameliyata alındı. Öztoklu’ya hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Öztoklu’nun hayatını kaybetmesi üzerine, MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, hastane önünde bekleyen partililere acı haberi verdi ve olayın takipçisi olacağını belirterek, suçluların adalet önünde hesap vereceğini söyledi.
Evli ve 2 çocuk babası olan İnşaat Mühendisi İhsan Öztoklu, 31 Mart’ta yapılan mahalli Seçimlerde ‘Cumhur İttifakı’ adayı olarak MHP’den yüzde 52.46 oy oranıyla belediye başkanlığını kazanmıştı.
Saldırıda hayatını kaybeden Belediye Başkanı İhsan Öztoklu’nun cenazesinin, bugün Doğanhisar’da cuma namazının ardından defnedileceği öğrenildi.
Radyo Ülkü olarak, merhum İhsan İhsan öztoklu’ya Yüce Mevla’dan rahmet, Milliyetçi hareket Partisi camiasına ve ailesine başsağlığı dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz