Merakla Bekleniyor

0
1250

Mübarek Ramazan-ı şerif sonunda kutlanacak Ramazan Bayramı öncesi verilecek bayram ikramiyesinin ne zaman ve ne kadar verileceği merak konusu oldu.
Yaklaşık 12.3 milyon emekli bu yıl çift ikramiye alacak. Edinilen bilgilere göre, Emekli ikramiyeleri 27-31 Mayıs tarihleri arasında Ramazan Bayram’ından önce hesaplarda olacak. Birden fazla dosyadan gelir veya aylık alan emekli, hak sahiplerine en fazla ödemeye imkan veren dosya üzerinden ödeme yapılacak. Emekli veya hak sahibinin vefatı durumunda hak edildiği halde ödenemeyen bayram ikramiyesi varislerine ödeniyor. Vefat eden sigortalılardan gelir ve aylık alan hak sahiplerinin bayram ikramiyesi ödemesi hak sahiplerinin hisseleri oranında veriliyor.Eşinin vefatı nedeniyle yüzde 50 oranı ile eşe, yüzde 25 oranı ile yetim çocuğa ölüm aylığı ödenmesi halinde; bin liralık ikramiye hak sahiplerine hissesi oranında ödeniyor. Eşe 500 lira, yetim çocuğa ise 250 lira bayram ikramiyesi yatırılıyor.
Ramazan Bayramı 2019 yılında 4, 5,6 Haziran’da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü pazartesiye denk geliyor ve bankalar yarım gün çalışıyor. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geldiği için maaşların en geç 27 Mayısı takip eden 5 günde yani 27 – 28 – 29 – 30 ve 31 Mayıs günlerinde ödenmesi bekleniyor.
Emekli Bayram ikramiyesi 2018 yılında 1000 lira olarak belirlenmişti. Henüz rakamla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak herhangi bir değişikliğe gidilmemesi halinde bu yılda ikramiyenin bin TL olması bekleniyor.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz