-Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’tan Polis Haftası Mesajı

0
1552

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Konya Valiliği resmi internet sitesinde yayınlanan mesajında Türk polisine başarılar dileyen Toprak, tüm Polislerin haftasını da kutladı.
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin tesisi için fedakârca çalışan Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl dönümünü büyük bir gurur ve sevinç içerisinde kutluyoruz.
Köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir.
Emniyet Teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir.
Bir taraftan milletimizin can ve mal güvenliğini sağlarken diğer taraftan vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini, her türlü tehdit ve endişeden uzak bir şekilde rahatça kullanabilmesi için, kendisine verilen yasal yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, suç ve suçlularla etkin bir biçimde mücadele eden polislerimizin gayret ve çabaları, her türlü takdirin üzerindedir.
Bugün olduğu gibi yarın da, tüm emniyet mensuplarımızın üstlendikleri bu kutsal görevi, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancımız tamdır.
Polis Haftası vesilesiyle, milletimizin huzur ve mutluluğu için hayatlarını feda eden şehit polislerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
Polis teşkilatımızın Konya’mızdaki mensupları başta olmak üzere, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz