Ülkücülere İftira atan siteye Tepki Yağıyor.

13 Haziran 2017

“www.dinihaberler.com” İsimli internet sitesinde “Hacı Ali Ekber” in “12 Haziran 2017” tarihli haberinde; Şehit cenazelerine katılan Ülkücüleri “Şovmen” olarak nitelemesi, “Dinsiz” ve “Saygısız” denilmesi, ülkücü camianın tepkilerine neden oldu.

Haber merkezimizi arayan vatandaşlar “http://www.dinihaberler.com/” isimli bu sitenin bu haberle bölücü hain örgüt PKK ve FETÖ ye hizmet ettiklerini iddia etti.
 0 551 138 77 59 Nolu iletişim telefonu arayarak iftira haberi kaldırılmasını isteyen binlerce ülkücü, Ülkücülere “Şovmen” “Dinsiz” ve “Saygısız” diyenler şerefsizdir ifadeleri ile tepkilerini dile getirdiği öğrenildi.
Gelen tepkiler üzerine “DİNSİZ” ibaresinin kaldırılması dikkat çekerken, haberin devamında, ege üniversitesinde PKK’lı hainlerce bıçaklanarak şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu‘nun resmini tahrik edici unsur olarak yayınlanmasında art niyetin ortaya çıktığı görüldü.
Olay hakkında açıklama yapan Ülkü Ocakları il başkanı Hasan Koçhan, haberin terbiyesizce ve iftira dolu olduğuna dikkat çekerek,” Biz ülkücüler her zaman iman ettiğimiz bu davaya baş vermeye hazır neferleriz, üç beş çapulcu inandığımız bu yoldan bizi döndüremeyecektir.” açıklaması yaptı.
MHP Konya il başkanı Murat çiçek ise; “Ülkü Ocaklarına saldıran ve eline aldığı iman ölçer ile Ülkücülere dinsiz deme hadsizliğini gösteren internet sitesini ve onun arkasındaki elleri Allah’a havale ediyorum.” açıklaması ile tepkisini dile getirdi ve “Yıllardır hain FETÖ ve elebaşı ülkücülere ve onun Liderine dinsiz yakıştırması yaparak algı oluşturmaya çalışmıştır.” diyerek haberi yapanların FETÖ’cü olabileceğini ima etti.

İzmir Ege üniversitesinde PKK’lı hainlerce bıçaklanarak Şehit edilen, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit cenazelerinde Bozkurt işareti yaparak tahrikçi kişi olarak gösterilmesi, haberin kimlere hizmet ettiğini gözler önüne seriyordu.

Sitenin çarpıtarak verdiği haberin resmi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık