Konya’da Mali Müşavirler Kan Bağışında Bulundu

7 Mart 2017

Mali Müşavirler kan bağışında bulundu

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Meslekte Dayanışma Derneği ile Konya Kızılay Kan Merkezinin ortaklaşa organize ettiği kan bağışı kampanyasında Mali Müşavirler kan bağışında bulundu.
Hazım Uluşahin İş Merkezi asma kat’ta bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında kendilerine verilen formları doldurarak kan değerleri ölçülen Mali Müşavirler, Kızılay Kan Merkezi Doktorlarından Günce Ünver ve Merve Saraç, Şerife Bilgiç, Engin Çorman ve Bekir Tutar’dan oluşan ekip tarafından kontrolden geçerek kan bağışında bulundu.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Meslekte Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Paparacı; “Türkiye’nin en önemli sorunlarından biriside kan bağışıdır. Bir kan bağışıyla 3 kişinin hayatı kurtulmaktadır.. Kan, üretilemeyen bir dokudur ve tek kaynağı sağlıklı bağışçılar dır. Kan bağışı, hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verirsek vücut yeni kan üretir ve bu, vücut için yararlıdır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Her bir ünite kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmamızı sağlıyor. Bu yüzden herkesi kan bağışlamaya davet ediyorum.
Kan bağışı kampanyamıza katılan tüm meslektaşlarıma derneğim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Mali Müşavirler Meslekte Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliğinin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Konya Kızılay Kan Merkezi Doktoru Günce Ünver ise organizasyonda emeği geçenlere ve kan bağışında bulunan Mali Müşavirlere teşekkür etti

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık