Konya Ülkü Ocağından Ülkücülere hakaret eden siteye tepki

13 Haziran 2017

Ülkü Ocakları Konya il Başkanı Hasan Koçhan, internet üzerinden Ülkücülere hakaret edilmesini sert bir dille eleştirerek, “Biz ülkücüler her zaman iman ettiğimiz bu davaya baş vermeye hazır neferleriz, üç beş çapulcu inandığımız bu yoldan bizi döndüremeyecektir.” dedi.

Başkan Koçhan açıklamasında şu ifadeler eyer verdi.

“Ülkü Ocakları; Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini temel ilke kabul ederek Peygamber Efendimizin yaşamını kendisine örnek alan, milli ve manevi değerler için gözünü kırpmadan anadan, yârdan ve serden geçebilen genç nesillerin yetiştiği kutlu bir dergahtır. Bu dergahtan yetişen Bozkurt yürekler söz konusu vatan, millet, din olduğu zaman etrafına bakmaksızın bütün dünyalıkları ve dünyayı bir kenara bırakabilenlerdir. Şanlı geçmişimiz bunun örnekleriyle doludur. Bazıları saklanacak delik ararken bizim ağabeylerimiz Allah davası uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşmuşlardır.
Ülkücüler hiç bir zaman din bezirganlığı yapmamış, dini siyasî bir malzeme olarak kullanmamış, sadece Allah’ın rızasını ummuş, gerektiğinde iman ettikleri bu davaya başlarını vermekten geri durmamışlardır.
Tarih yine tekerrür etmiş; 15 Temmuz sürecinde vatanın, milletin ve dinin vazgeçilmez savunucuları ülkücüler elini değil gövdelerini taşın altına koyarak bu millet için ne kadar elzem olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır.
Ancak anlaşılan o ki 15 Temmuz’da ülke genelinde oluşan millî birlik ve beraberlik ruhundan(Yenikapı ruhu) rahatsız olan ve iktidarın kendilerine sağladığı imkan ve şartları yitirmek istemeyen bazı kesimler var güçleriyle Ülkücülere saldırmaya başlamışlardır.
Allah’tan başka hiç kimseye rüku etmeyen dik duruşlu ülkücülerden rahatsız olan bu güruh tıpkı FETÖcüler gibi ülkücülere saldırmaya başlamışlardır. Özellikle son günlerde çözüm süreci diye adlandırdıkları ihanet sürecinin ortadan kalkmasından, terörle yapılan mücadeleden rahatsız olanlar, millî ve manevî duyguların en üst seviyeye çıktığı şehit cenazelerinde ülkücülerin ortaya koyduğu tavırdan da rahatsız olmuşlardır. Hatta o kadar rahatsız olmuşlar ki www.dinihaberler.com adlı sitede bu vatan için, bu millet için, Allah davası için seve seve şehadete koşan ülkücüleri dinsiz ve saygısız olarak niteleme cüretinde dahi bulunmuşlardır. O kadar ileri gitmişlerdir ki Allahsız kitapsızlarla mücadele ederken Ege Üniversitesinde şehit olan kardeşimiz Fırat Çakıroğlu’nun fotoğrafını da şehit törenlerinde şovmenlik yapan ülkücüler diye kullanma cesaretini ve cüretini kendilerinde bulmuşlardır.
Tabii herkes yaptığının bedelini ödeyecektir.
Ne var ki şu unutulmamalıdır: Biz ülkücüler her zaman iman ettiğimiz bu davaya baş vermeye hazır neferleriz, üç beş çapulcu inandığımız bu yoldan bizi döndüremeyecektir.
Ben Milletim uğruna adamışım kendimi
Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.
Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım
Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


Yukarı Çık