Çarşamba, Ekim 4, 2023
spot_img
More

  Latest Posts

  – İP’li Belediyede Rüşvet Skandalı

  Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan İP’li Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü S.D, eski İP Gökçeada İlçe Başkanı H.E, kamu çalışanı E.B. ile müteahhitler R.G. ve B.B’nin emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

  Zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından Çanakkale Adliyesine getirildi. Savcılık tarafından sorgulanan Çetin ve diğer 5 şüpheli, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

  İmar uygulamalarında usulsüz ruhsat verdikleri ve müteahhitlerden rüşvet aldıkları iddia edilen Belediye Başkanı Çetin ve İmar Müdürü S.D. ile rüşvete aracılık ettiği öne sürülen H.E. tutuklandı. E.B, R.G. ve B.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 31 Ocak’ta Gökçeada’da bazı adreslere düzenlenen operasyonda Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de aralarında olduğu şüpheliler gözaltına alınmıştı.

  İçişleri Bakanlığı, “rüşvet almak” suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in görevinden tedbiren uzaklaştırıldığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ünal Çetin hakkında “rüşvet almak” suçundan Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma nedeniyle Çanakkale 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tutuklama kararı verildiği hatırlatıldı.

  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  ” Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın derdest olması nedeniyle adı geçen Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 3 Şubat 2023 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır.

  Ayrıca yürütülen soruşturma kapsamında Gökçeada Belediyesinde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan ve tutuklanan Mimar S.D. de Gökçeada Kaymakamlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır.”

  Öte yandan, İP Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, “rüşvet almak” suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırılan İP’li Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in yanında olduklarını belirterek, destek vermesi ve sahip çıkması şaşkınlık yarattı.

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.